İstenmeyen Reklam SMS ve Aramaları Kapatma | İleti Yönetim Sistemi!

 


Genellikle bir çok kişinin telefonuna hiç tanımadığı tanıtım, reklam vb. türünde mesajlar veya aramaların geldiği zamanlar olmuştur. Öyle ki bir çok firmanın tanıtım mesajları ve aramaları almak artık can sıkıcı bir durum olmaktan öteye gidememiştir. Artık yeni çıkan, İleti Yönetim Sistemi (İYS) ile bu mesajları ve aramaları kolayca engelleyebilirsiniz. Bu sistemi nasıl kullanacağınıza bakmadan önce, İleti Yönetim Sistemi hakkında birkaç bilgi vermekte fayda var.


İleti Yönetim Sistemi (İYS) Nedir?

İleti Yönetim Sistemi (İYS), hizmet sağlayıcıların arama, mesaj ve e-posta gibi farklı tipte ileti izinlerini saklayıp yönetebilecekleri, vatandaşların izinlerini görüntüleyip kaldırabilecekleri ulusal bir veri tabanıdır.

İYS hizmetleri, vatandaşlara ve hizmet sağlayıcılara yönelik olarak kurgulanmıştır. Vatandaşlar İYS web sitesinden, mobil uygulamasından ve çağrı merkezinden izinlerini görebilecek ve değiştirebilecektir.

Alıcılar (vatandaşlar) onay verebildikleri gibi, mevcut onayları için ret haklarını da İYS üzerinde kullanabilirler.

İleti Yönetim Sistemi Nasıl Kullanılır?

Bu sistemin kullanılması oldukça basittir. Kolaylıkla sisteme girip firmalara vermiş olduğunuz izinleri kapatabilir veya açabilirsiniz. Öncelikle aşağıda ki bağlantıyı kullanarak İYS giriş ekranına ulaşabilirsiniz.


Bu ekrana ulaştıktan sonra siteye giriş için 2 seçenek sunulmuştur. E-Devlet girişi veya İletişim bilgilerinizi kullanarak giriş yapabilirsiniz. Önerimiz, E-devlet ile giriş yapıp profilinize telefon numaranızı bağlamanızdır. Bu adımdan sonra aşağıda ki görselde işaretli alana tıklayıp izinlerinizi yönetebilirsiniz.


Aşağıda ki görseldeki gibi cep telefonunuza önceden izin vermiş olduğunuz firmalar listelenecektir. Mesaj veya aramalarını kapatacağınız firmaların üzerine tıklayıp, RET veya ONAY işlemini kolaylıkla aktif veya pasif hale getirerek, kayıt edebilirsiniz.Böylelikle, firmalara ait reklam mesajları veya aramalarından rahatlıkla kurtulabilirsiniz. 


Bazı firmaların iletişim isteğini ret olarak belirlediğiniz halde size yine SMS geliyor ise, büyük ihtimalle numara değişikliği yaparak bu işlemi gerçekleştiriyorlar. Bu durumda Ticari Elektronik İleti Şikayet Sistemini kullanarak, izinleri kaldırmanıza rağmen hala ileti aldığınızı bildiren bir şikayet gönderebilirsiniz. Bu sisteme ulaşmak için BURAYA TIKLAYIN alert-info

Yayın Yorumları

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz!

* Yorumlarınızı yazarken, lütfen site kurallarına uygun olmasına özen gösterin.
** Reklam ve Spam yorumlar silinecektir!
(Advertising and Spam comments will be deleted)

Daha yeni Daha eski