ÜCRETSİZ DOMAİN ALMA!TEKNO MOA kanalından selamlar,

Yine bir yayınla karşınızdayım ve hiç lafı uzatmadan başlayalım. Bu yayınımızın konusu Ücretsiz Domain Nasıl Alınır? Bunu anlatmaya çalışacağım umarım beğenirsiniz.

Bilindiği üzere artik internette bir sürü web sitesi mevcut. Web sitesi açmak isteyenler kendine has bir isminin ve uzantısının olmasıdır. Site açmaya başlamak için öncelikle bir domain yani alan adı almanız gerekmektedir.

Alan adını bir çok platformdan satın alabilirsiniz. Ne var ki alan adları dolar kuruna göre artabilir ve fiyatları pahalı olabiliyor.

Sizde ücretsiz domain almak istiyorsanız bu yayınımızı dikkatli okuyun.

NASIL YAPILIR?

Freenom

✔✔ Öncelikle bu işlem için freenom sitesini kullanacağız.  (Buraya tıklayarak gidebilirsiniz)

✔ Siteye gittiğiniz de karşınıza sorgulama ekranı gelecektir. Buraya sitenizin adınızı yazın ve uygunluğu kontrol et sekmesine tıklayın.✔Sorgulama işlemi bittikten sonra size site adınıza uygun alan adlarını listeleyecektir. Listelenen alan adları çoğunlukla;
  • tk
  • ml
  • ga
  • cf
  • ga
✔ Şeklindedir. Bunların dışında com, net, org vb. gibi alan adlarından ücret talep etmektedirler.
Listelenen seçeneklerden birini seçip Hemen Al tıkladığınızda sağ üst köşede alışveriş tamamla diyerek bir sonraki işleme geçin.✔ Alışveriş Sepeti kısmında gerekli alanları dikkatlice doldurun. Yönlendirmek istediğiniz yeri veya ip adresleri, DNS yapılandırmasını bu aşamada yapmanız gerekmektedir. Ayrıca kullanım süresini dikkatlice kontrol edin. 
  Aldığınız domaini ilk 12 ay ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Bu süre bitiminden sonra yıllık 12 TL ödemeniz gerekiyor.


✔ Bu işlemleri de yaptıktan sonra Devam Et seçeneğine tıklayın.✔ Gelen sayfada isterseniz E posta adresiniz ile yada Google veya Facebook doğrulama ile hesabınızı doğrulayıp işlemi böylece bitirin.

✔ Böylelikle ücretsiz olarak Domain almış olursunuz. Sizlere gelicek olan e maile dikkat edin. 

Bir sonraki yayınımızda görüşmek dileğiyle 👋Yayın Yorumları

Yorumunuz İçin Teşekkür Ederiz!

* Yorumlarınızı yazarken, lütfen site kurallarına uygun olmasına özen gösterin.
** Reklam ve Spam yorumlar silinecektir!
(Advertising and Spam comments will be deleted)

Daha yeni Daha eski